Co w Syrii – 03.12.2016.

Co się dzieje w Syrii – 03.12.2016.

Fragment tekstu źródłowego - kliknij w tytuł lub źródło (pod tekstem) by przeczytać całość

Ponad 80 tysięcy #Syryjczyków, w tym dziesiątki tysięcy dzieci, zostało uwolnionych z oblężenia. Wielu z nich wreszcie będzie miało dostęp do wody i pożywienia, a także pomocy lekarskiej.

Co się dzieje w #Syrii? – Pisze pani #Tiamat:

Będę podawać ‚po kawałku’, a pan sobie wybierze, co ważne. Dla mnie najważniejsze jest wypuszczenie zakładników z oblężonego Aleppo i próby doprowadzenia przynajmniej części miasta do stanu używalności: dostarczenie wody, żywności i przede wszystkim pomocy lekarskiej. Jest bardzo dużo chorych i dzieci i dorosłych. Wzruszające sceny: łzy, uśmiechy i uściski, i wielkie odprężenie po wydostaniu się z więzienia, jakim było wschodnie Aleppo.

ALEPPO UPDATES: Tears, Hugs and Smiles, the Relief of Escaping Imprisonment in East Aleppo
aleppo-escape-5 Syrii

 

Proszę zobaczyć ten krótki filmik. Sceny z oswobodzenia miasta: 
http://21stcenturywire.com/2016/11/29/aleppo-updates-tears-hugs-and-smiles-the-relief-of-escaping-imprisonment-in-east-aleppo/

Prawie 50% Aleppo jest w rękach Syrii i syryjskiej armii. Sceny z tłumami ludzi wyzwolonych z oblężonego miasta są wzruszające. Trudno to opisać. Male dzieci, kobiety i kaleki na wózkach, na ramionach krewnych, wychudzone, wystraszone, wygłodniałe, ale… ŻYWE, dostają paczki z jedzeniem i są eskortowane w bezpieczne miejsca i do przygotowanych przez Rosjan punktów medycznych.

Wiele dzieci i dorosłych jest chorych na przykład na zapalenie płuc, niedożywienie,… Terroryści z Al-Nusry jeszcze do nich strzelają, dużo osób jest rannych, ale jakoś tak to wygląda, że tłum się nie chowa w gruzy, tylko próbuje się przedostać w bezpieczne miejsca. W wielu częściach miasta już doprowadzono wodę i zaczęła się akcja odgruzowywania i przede wszystkim rozminowania miasta. Na zdjęciach widać dzieci z rodzinami na… balkonach nie do końca zniszczonych domów. Przypomina mi się powojenny Wrocław, choć tłumy ludzi, wyłażących z gruzów pamiętam tylko ze Świdnicy.

aleppo-escape4 Syrii

Terroryści z Al-Nusry nie chcą się poddać, bo podobno wystraszyli się tego, co ich czeka. Prezydent Asad dalej obiecuje amnestię, ale tylko obywatelom Syrii.

Teraz dopiero wyłazi ogrom …

Subject: Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada | NDIE.PL,
https://ndie.pl/szydlo-chce-sankcji-gospodarczych-dla-rosji-wspieranie-baszara-el-asada/

Spiegel: Niemieccy politycy chcą nowych antyrosyjskich sankcji,
https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201611294321467-niemcy-sankcje-rosja/

Ukraina wprowadza sankcje przeciwko 17 szefom rosyjskich mediów, Kiev introduces sanctions against 17 Russian media executives | Russia Beyond The Headlines,
https://rbth.com/news/2016/05/27/kiev-introduces-sanctions-against-17-russian-media-executives_598095

… czytaj całość tutaj: Zygumnt Balas [www.neon24.pl]

0 0 votes
Article Rating

Permalink do tego artykułu: https://wojna.info/co-syrii-03-12-2016/

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: